Erős vár a mi Istenünk!

Luther-Rózsa

Isten hozta a kedves Olvasót! A budakeszi evangélikus gyülekezet családias közösség. 2021 óta új templomunkban tartjuk alkalmainkat egyre bővülő létszámmal. Honlapunkkal szeretnénk kaput nyitni minden érdeklődőnek: azoknak is, akik csak "nézelődnek" a házunk táján, és azoknak is, akik az Istennel való közösség lehetőségét éppen itt találják meg.

Márciusi alkalmak

Márc. 01. péntek 18:00 Ökumenikus Világimanap - Kálvin terem
Márc. 03. vasárnap 09:30 Istentisztelet, úrvacsora*
Márc. 03. vasárnap 18:00 Közgyűlés
Márc. 08. péntek 18:00 Böjti est
Márc. 10. vasárnap 09:30 Családi istentisztelet
Márc. 10. vasárnap 18:00 Istentisztelet, úrvacsora*
Márc. 11. hétfő 17:00 Meghitt Alkalmak beszélgetőkör
Márc. 13. szerda 19:00 Bibliaóra
Márc. 17. vasárnap 09:30 Istentisztelet, úrvacsora*
Márc. 18. hétfő 10:30 Idősek bibliaórája
Márc. 24. vasárnap 09:30 Istentisztelet, úrvacsora*
Márc. 24 vasárnap 18:00 Ifjúsági istentisztelet
Márc. 28. Nagy-csütörtök 18:00 Istentisztelet, úrvacsora; Presbiterek és tisztségviselők iktatása
Márc. 29. Nagypéntek 18:00 Kezek keresztútja
Márc. 31. Húsvét vasárnap 09:30 Istentisztelet, úrvacsora*
Ápr. 1. Húsvéthétfő 09:30 Istentisztelet, úrvacsora*

*Az istentisztelettel párhuzamosan a kicsik részére gyermek bibliakört tartunk.

Ifjúsági istentisztelet Evangélikus hitoktatás 2024 első félévének alkalmai

Konfirmació 2023

1/42

„Könyörgünk kontinensünkért, az itt élőkért. Egy nemzedéknyi idő után ismét véget ért a béke, tombol az értelmetlen a háború. Légy a szomszédos Ukrajna népével. Külön is imádkozunk az Ukrajnai Német Evangélikus Egyház és a Kárpátaljai Magyar Református Egyház közösségeiért és tagjaiért e nehéz időben. Add, hogy érezhessék jelenlétedet és őrző kegyelmedet! Őrizd a politikai és katonai döntéshozók felelős józanságát! Óvd meg őket attól, hogy saját céljaikat önző módon a béke és a közjó szolgálata elé helyezzék! Kérünk téged, Urunk, hallgass meg minket!"
(Magyarországi Evangélikus Egyház Püspöki Tanácsa)
Támogassuk az Orosz-Ukrán háború menekültjeit! Az ukrajnai menekültek segítésének lehetőségei

Ingeborg Midttømme püspök látogatása

Szeptember utolsó hetében az Északi Evangélikus Egyházkerület vendége volt az a norvég delegáció, melyet Ingeborg Midttømme, Møre Egyházkerület püspöke vezetett. Egyházunkban ennek a tematikus évnek a vezérgondolata: “Konfirmáció és elköteleződés”. Ennek jegyében szakmai konferenciát tartottak az Evangélikus Hittudományi Egyetemen, ahol előadások hangzottak el a konfirmációval kapcsolatos, Európa több országában végzett kutatások eredményeiről, valamint komoly tapasztalatcsere is történt a témában a két egyház képviselői között. Vasárnap a delegáció tagjai különböző magyarországi gyülekezeteket látogattak meg, ennek keretében érkezett hozzánk a püspök asszony és Fabiny Tamás, egyházkerületünk püspöke. Aktuális hangsúllyal szólalt meg az igehirdetésben és az imádságban a vasárnap üzenete János evangéliumának 17. fejezetéből: “Hogy mindnyájan egyek legyenek”. Jézus imádságának ehhez a sokat idézett sorához fűzött gondolatok most a két testvéregyház közösségére és a Hegyi-Karabahból menekülni kénytelen keresztyének iránti szolidaritásra irányították a gyülekezet figyelmét.

Régebbi események...