Elköteleződtünk

Gyülekezeti hétvége Balatonszárszón

Megvalósult a Magyar Kormány támogatásával.

Gyülekezetünk életének mindig nagyon várt eseménye a balatonszárszói hétvége, ahol korosztályi határok nélkül családosan vagy anélkül bárki részt vehet és jól érezheti magát.

Ebben az évben témánk a Magyarországi Evangélikus Egyház tematikus évéhez kapcsolódó „Konfirmáció és elköteleződés” volt. Nem véletlen a témaválasztás, hiszen egy régi hagyomány, a konfirmáció szokása sok kérdést vet fel lelkészekben, teológusokban, gyülekezeti tagokban egyaránt. Választ kell adnunk a konfirmációra készülőknek is: mire hívjuk meg őket? Az elköteleződés ettől elvonatkoztatva is fontos téma, hiszen össztársadalmi jelenség, hogy az élet minden területén átértékelődik az elköteleződés fogalma.

Meghívott vendégünk, Cselovszky Ferenc Deák téri lelkész vezetésével jártuk körül a fenti kérdéseket, s éltük meg az úrvacsorai istentisztelet mély közösségét. Áhítatokat lelkészeink: Dr. Lackner Pál és Lacknerné Puskás Sára tartották.

Az előadással párhuzamosan hitoktatóink, Harangozó Katalin, Thamm Edit, Kiss Zsuzsa, Puskás Éva vezettek kézműves foglalkozást a gyerekeknek. Színes esti program volt Dr. Fabiny Tibor: Shakespeare könnyedén c. előadása. Az elmaradhatatlan kirándulás célpontja ezúttal a kötcsei alkotóház volt, ahol betekintést nyerhettünk az ottani alkotómunkába, gyönyörködhettünk az elkészült kézműves termékekben, majd egy kiadós erdei kör után tértünk vissza Balatonszárszóra.

Lacknerné Puskás Sára
lelkész