NYÁRI TÁBOROK 2023

Lassan hagyománnyá válik, hogy két tábort is tartunk egy nyáron, így volt ez idén is. Rögtön a tanév végén, az első „szabad” hétfőn indult a napközis nyári tábor. A Covid-járvány alatt rendeztük az első ilyet, még a gyülekezeti házban. Ami akkor szükségmegoldás volt, az jól működő táborrá vált, hiszen a kisebbek között vannak, akik nem szívesen töltenek a szüleiktől távol több napot. Idén is volt több óvodásunk, és a két lelkes ifivezetőt leszámítva hatodikos volt a legidősebb résztvevő. A tábor öt napján Jézus Isten országáról szóló példázataival töltöttük a délelőttöket. A reggeli áhítatot és a közös indítást követően két korcsoportban beszélgettünk, majd ismét együtt kézműveskedett a két csapat. Az ebédet csendes pihenő és kirándulás követte. A szerdai nap különleges volt, mivel a dunakeszi táborozókat láttuk vendégül, megcsodálták a templomunkat, aztán együtt mentünk a Mamutfenyőkhöz közös játékra. Az eddigiekhez képest újdonság és nagy öröm volt, hogy birtokba vehettük a szépen befüvesedett udvart is, és természetesen változatlanul népszerű volt a Hegyvidéki gyülekezettől ajándékba kapott pingpong asztal is. A tábor képei megtekinthetők itt.

Az ottalvós tábort a szokásos módon, vasárnap estétől péntek kora délutánig tartottuk. A helyszín viszont új volt, a szokásos keszőhidegkúti táborunktól sajnos el kellett búcsúzni (reméljük, csak ideiglenesen). Egy Paks környéki, Cseresznyéskert nevű erdei iskolában találtunk helyet. Erdő közepén, szépen felújított épületben és nagy udvarában tölthettük ezt a néhány napot. Szándékunk szerint az idősebb, felsős- középiskolás korosztályt vártuk ide, de végül úgy alakult, hogy két egyenlő létszámú csoportban zajlottak a beszélgetések, az egyik csupa negyedikesből, a másik az idősebbekből állt. A tábor témája Péter apostol élete volt. A napot reggel-este rövid áhítat keretezte, amit a kinti fedett teraszon tudtunk tartani, este a saját készítésű mécsesekkel világítva. A menetrend a szokásos volt, délelőtt beszélgetés korcsoportonként, délután sport és kirándulás. Volt egy „fordított napunk” is, amikor a vízvezeték karbantartása miatt önkéntes száműzetésbe vonultunk, és a Paks közelében lévő római erőd, Lussonium romjait néztük meg, a beszélgetés pedig délutánra került. A tábor képeit itt lehet megnézni.