Ingeborg Midttømme püspök látogatása

Szeptember utolsó hetében az Északi Evangélikus Egyházkerület vendége volt az a norvég delegáció, melyet Ingeborg Midttømme, Møre Egyházkerület püspöke vezetett. Egyházunkban ennek a tematikus évnek a vezérgondolata: “Konfirmáció és elköteleződés”. Ennek jegyében szakmai konferenciát tartottak az Evangélikus Hittudományi Egyetemen, ahol előadások hangzottak el a konfirmációval kapcsolatos, Európa több országában végzett kutatások eredményeiről, valamint komoly tapasztalatcsere is történt a témában a két egyház képviselői között. Vasárnap a delegáció tagjai különböző magyarországi gyülekezeteket látogattak meg, ennek keretében érkezett hozzánk a püspök asszony és Fabiny Tamás, egyházkerületünk püspöke. Aktuális hangsúllyal szólalt meg az igehirdetésben és az imádságban a vasárnap üzenete János evangéliumának 17. fejezetéből: “Hogy mindnyájan egyek legyenek”. Jézus imádságának ehhez a sokat idézett sorához fűzött gondolatok most a két testvéregyház közösségére és a Hegyi-Karabahból menekülni kénytelen keresztyének iránti szolidaritásra irányították a gyülekezet figyelmét.